top of page
flake.gif

KALENDER 2024

flake.gif

JAN  FEB  MARS  APRIL  MAJ  JUNI

JULI  AUG  SEP  OKT  NOV  DEC

JANUARI

Tors 11 januari Göteborg

Västra KK  (Nationell)

Domare: Christian Geelmuyden, Norge

Sista anmälningsdag: STÄNGD

Fre 12 januari Göteborg

Västra KK 

(Internationell. Crufts-kvalificerande)

Domare: Fransesco Cochetti, Italien

Sista anmälningsdag: STÄNGD

Lör 20 januari Karlskoga

SSRK Bergslagen

Domare: Hanne  Kongsgård Wiik, Norge

Sista anmälningsdag: STÄNGD

FEBRUARI

Lör 24  februari Mjölby

SSRK Östergötland

Domare: Aleksandra Palumbo

Sista anmälningsdag: STÄNGD

MARS

Sön 3 mars Moheda

SSRK Småland

Domare: Per Krister Andersen, Norge

Sista anmälningsdag: STÄNGD

Lör 23 mars Sandviken

SSRK Gävleborg

Domare: Karin Linde Klerholm

Sista anmälningsdag: STÄNGD

APRIL

Lör 6 april Kungsbacka

SSRK Västra

Domare: Mia Sandgren

Sista anmälningsdag: 18 mars kl.12

Lör 20 april Forshaga

SSRK Värmland

Domare: Gunilla Skallman

Sista anmälningsdag: 26 mars kl.12

Lör 27 april Munkedal

Cockerklubbens Aktiva Cockrar Västra

Domare: Tord Lundborg

Sista anmälningsdag: 30 mars

Sön 28 april Västerås

Wästmanlands KK (Nationell)

Domare: Patric Ragnarson

Sista anmälningsdag: 22 mars / 29 mars kl.12

MAJ

Lör 4 maj Skara

Skaraborgs KK (Internationell)

Domare: Kari Haave, Norge

Sista anmälningsdag: 8 april / 15 april kl.12

Lör 4 maj Gotland

SSRK Gotland

Domare: Marjan Petrovski

Sista anmälningsdag: 4 april kl.12

Sön 5 maj Gotland

SSRK Gotland

Domare: Jan Herngren

Sista anmälningsdag: 4 april kl.12

Lör 11 maj Ulriksdal CLUB SHOW

SSRK Östra

Domare: Angela Hackett, Storbritannien

Sista anmälningsdag: 19 april / 26 april kl.12

Lör 18 maj Gimo

Uppsala KK (Internationell)

Domare: Joakim Ohlsson

Sista anmälningsdag: 4 april / 26 april kl.12

Sön 19 maj Vendel

Cockerspanielklubben Uppland

Domare: Trine Svartås, Norge

Sista anmälningsdag: 29 april

Sön 19 maj Östersund

SSRK Jämtland/Härjedalen

Domare: Caroline Lundqvist

Sista anmälningsdag: ?

Fre 24 maj Ronneby

Sydskånska KK (Internationell) 

Domare: Herdis Hallmarsdottir, Island

Sista anmälningsdag: 9 april / 2 maj kl.12

Lör 25 maj Boden

SSRK Norrbotten

Domare: Tina Illuka, Finland

Sista anmälningsdag: 1 maj kl.12

Lör 25 maj Ronneby

Nordskånska KK (NORDIC)

Domare: Guy Jeavons, Kanada

Sista anmälningsdag: 9 april / 2 maj kl.12

Lör 25 maj Örnsköldsvik

SSRK Västernorrland

Domare: Jens Karlsson

Sista anmälningsdag: 3 maj kl.12

Sön 26 maj Örnsköldsvik

SSRK Västernorrland

Domare: Katherina Savage, Irland

Sista anmälningsdag: 3 maj kl.12

Sön 26 maj Boden

Södra Norrbottens KK (Internationell)

Domare: Lotte Jörgensen, Danmark

Sista anmälningsdag: 15 april / 25 april kl.12

Sön 26 maj Ronneby

Blekinge KK (Internationell)

Domare: Jessie Borregaard Madsen, Danmark

Sista anmälningsdag: 9 april / 2 maj kl.12

 

JUNI

Lör 1 juni

Cockerspanielklubben Västerbotten

Domare: Madelene Ljungkvist

Sista anmälningsdag: 5 maj 

Lör 1 juni Bjuv

SSRK Södra

Domare: Lisa Möller Frandsen, Norge

Sista anmälningsdag: 6 maj / 13 maj kl.12

Sön 2 juni Bjuv

SSRK Södra

Domare: Mikael Tranholm, Danmark

Sista anmälningsdag: 6 maj / 13 maj kl.12

Sön 9  juni Vänersborg

Norra Älvsborgs KK (NORDIC)

Domare: Soley Halla Moller, Island

Sista anmälningsdag: 7 maj / 14 maj kl.12

Sön 9  juni Vännäs

Västerbottens KK (NORDIC)

Domare: Liz-Beth C Liljeqvist

Sista anmälningsdag: 13 maj / 20 maj kl.12

Lör 15  juni Leksand

Dalarnas KK (Nationell)

Domare: Joel Lantz

Sista anmälningsdag: 20 maj / 27 maj kl.12

Sön 16 juni Gränna

SSRK Småland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 16 juni Mohed

Hälsinglands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 29 juni Gällivare

Norra Norrbottens KK (Internationell)

Domare: Luis Gorjao-Henriques, Portugal

Sista anmälningsdag: 28 maj / 4 juni kl.12

Lör 29 juni Borås CLUB SHOW

Cockerspanielklubben

Domare: Paul Read (hanar),

                 Loretta Strong (tikar)

Sista anmälningsdag: 9 juni kl.12

Sön 30 juni Borås

Södra Älvsborgs KK (Nationell)

Domare: Michael Ganzer

Sista anmälningsdag: 4 juni / 12 juni kl.12

JULI

Tors 4 juli Tvååker

Hallands KK (Internationell)

Domare: Michael Hammerich, Danmark

Sista anmälningsdag:1 juni / 6 juni kl.12

Fre 5  juli Tvååker

Hallands KK (NORDIC)

Domare: Jennie Andersson

Sista anmälningsdag: 1 juni / 6 juni kl.12

Lör 6 juli Sunne

SSRK Värmland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 14  juli Västerås

Wästmanlands KK (Internationell)

Domare: Rebecca Govik

Sista anmälningsdag: 17 juni / 28 juni kl.12

Fre 19 juli Märsta

Stockholms KK (Internationell)

Domare: Nicklas Eriksson

Sista anmälningsdag: 20 juni / 28 juni kl.12

Sön 21 juli Piteå

Södra Norrbottens KK (Nationell)

Domare: Pawel Osak, Polen

Sista anmälningsdag: 14 juni / 20 juni kl.12 

Lör 27 juli Ransäter

Värmlands KK (NORDIC)

Domare: Kurt Nilsson

Sista anmälningsdag: 25 juni / 2 juli kl.12 

AUGUSTI

Sön 4 augusti Svenstavik

Jämtland Härjedalens KK (NORDIC)

Domare: Joel Lantz

Sista anmälningsdag: 30 juni / 4 juli kl.12

Lör 10 augusti Överkalix

Norra Norrbottens KK (Nationell)

Domare: Katja Korhonen, Finland

Sista anmälningsdag: 8 juli / 16 juli kl.12

Sön 11 augusti Askersund

Örebro Läns KK (NORDIC)

Domare: Zorica Blomqvist

Sista anmälningsdag: 3 juli / 17 juli kl.12

Lör 17 augusti Norrköping

Östergötlands KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Sön 18 augusti Eskilstuna

Södermanlands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 25 augusti Ljungskile

Västra KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 31  augusti Visby

Gotlands KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

SEPTEMBER

Sön 1  september Visby

Gotlands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 1 september Vännäs

SSRK Västerbotten

Domare: Jens Karlsson

Sista anmälningsdag: ?

Lör 7 september Sandviken

SSRK Gävleborg

Domare: Frode Jevne, Norge

Sista anmälningsdag: ?

Lör 7 september Öland

Småland-Ölands KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 7 september Karlsborg

SSRK Västra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 8 september Karlsborg

SSRK Västra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 8 september Högbo

Gästriklands KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 14 september Tomelilla

Sydskånska KK (Nationell)

Domare: Frank Whyte, Storbritannien

Sista anmälningsdag: 14 aug /25 aug kl.12

 

Sön 15 september Gimo

Uppsala KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

OKTOBER

Lör 5 oktober Sundsvall

Västernorrlands KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 26 oktober Mjölby

SSRK Östergötland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

NOVEMBER

Lör 2 november Växjö

Småland-Ölands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 9 november Åstorp

SSRK Södra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 9 november Rättvik

SSRK Dalarna

Domare: Mario Marques, Portugal

Sista anmälningsdag: ?

Sön 10 november Rättvik

SSRK Dalarna

Domare: Nikki Hughes-Ruigrok, Irland

Sista anmälningsdag: ?

Lör 23 november Frösön

SSRK Jämtland/Härjedalen

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 24 november Frösön

SSRK Jämtland/Härjedalen

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

DECEMBER

Lör 14 december

Stockholms Hundmässa

(NORDIC, Nordisk Vinnare 2024,

Cruftskvalificerande)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Senaste uppdateringarna

Januari 2024
Februari 2024
Mars 2024
Maj 2024
Juni 2024
April 2024
Juli 2024
Augusti 2024
September 2024
Oktober 2024
November 2024
December 2024
bottom of page