flake.gif

KALENDER 2022

flake.gif

JAN FEB  MARS  APRIL  MAJ  JUNI

JULI  AUG  SEP  OKT  NOV  DEC

JANUARI

Tors 6 januari Göteborg

Västra KK (Nationell)

Domare: Douglas Johnson, USA

Sista anmälningsdag: 13 dec kl.12

Fre 7 januari Göteborg

Västra KK

(Internationell, Crufts-kvalificerande)

Domare: Geir Flyckt-Pedersen, USA

Sista anmälningsdag: 13 dec kl.12

Lör 22 januari Kumla

SSRK Bergslagen

Domare: Theres Johansson

Sista anmälningsdag: 3 jan kl.12

FEBRUARI

 

 

MARS

Sön 6 mars Moheda

SSRK Småland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 12 mars Mjölby

SSRK Östergötland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 26 mars Högbo

SSRK Gävleborg

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 27 mars Högbo

SSRK Gävleborg

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

APRIL

Lör 2 april Kungsbacka

SSRK Västra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 17 april Malmö

Sydskånska KK (Internationell) 

Domare: Gudrun Brunnström

Sista anmälningsdag: 16 mars / 25 mars kl.12

Lör 23 april Forshaga

SSRK Värmland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 23 april Piteå

SSRK Norrbotten

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Sön 24 april Västerås

Wästmanlands KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

MAJ

Lör 7 maj Skara

Skaraborgs KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 7 maj Gotland

SSRK Gotland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 8 maj Gotland

SSRK Gotland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 21 maj Ulriksdal

SSRK Östra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 22 maj Hässleholm

Nordskånska KK (NORDIC)

Domare: Bengt-Åke Bogren

Sista anmälningsdag: 26 april kl.12

Sön 22 maj Östersund

SSRK Jämtland/Härjedalen

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Fre 27 maj Piteå

Södra Norrbottens KK (Nationell)

Domare: Per Kristian Andersen, Norge

Sista anmälningsdag: 15 april / 28 april kl.12

Lör 28 maj Skellefteå

SSRK Västerbotten

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 28 maj Sundsvall

SSRK Västernorrland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 28 maj Gimo

Uppsala KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 28 maj Bjuv

SSRK Södra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 29 maj Bjuv

SSRK Södra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 29 maj Sundsvall

SSRK Västernorrland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

JUNI

Lör 4 juni Norrköping

Östergötlands KK (Nationell)

Domare: Anne Marie Curran, Australien

Sista anmälningsdag: 27 april / 9 maj kl.12

Sön 12 juni Vänersborg

Norra Älvsborgs KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 18 juni Leksand

Dalarnas KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 19 juni Vännäs

Västerbottens KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 19 juni Gränna

SSRK Småland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

JULI

Lör 2 juli Gällivare

Norra Norrbottens KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 3 juli Borås

Södra Älvsborgs KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Fre 8 juli Tvååker

Hallands KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 9 juli Tvååker

Hallands KK  (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 9 juli Sunne

SSRK Värmland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Sön 10 juli Alfta

Hälsinglands KK (Nationell)

Domare: Maritha Östlund-Holmsten

Sista anmälningsdag: 23 maj / 31 maj kl.12

Fre 15 juli Piteå

SSRK Norrbotten

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 17 juli Piteå

Södra Norrbottens KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 23 juli Märsta

Stockholms KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 24 juli Västerås

Wästmanlands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Lör 30 juli Ransäter

Värmlands KK (NORDIC)

Domare: Frank Whyte, Storbrittanien

Sista anmälningsdag: ?

AUGUSTI

Sön 7 augusti Svenstavik

Jämtland Härjedalens KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 13 augusti Ronneby

Blekinge KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 13 augusti Överkalix

Norra Norrbottens KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Sön 14 augusti Askersund

Örebro Läns KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 20 augusti Norrköping

Östergötlands KK (NORDIC)

Domare: Gabriel Valdez, Brasilien

Sista anmälningsdag: 19 juli / 26 juli kl.12

 

Sön 21 augusti Eskilstuna

Södermanlands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Lör 27 augusti Ljungskile

Västra KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 27 augusti Visby

Gotlands KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Sön 28 augusti Visby

Gotlands KK (NORDIC)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

SEPTEMBER

Lör 3 september Öland

Småland-Ölands KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 3 september Karlsborg

SSRK Västra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 4 september Karlsborg

SSRK Västra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 10 september Falsterbo

Sydskånska KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 11 september Gimo

Uppsala KK (Nationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

Sön 18 september Högbo

Gästriklands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 24 september Eskilstuna

Cockerspanielklubben

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

OKTOBER

Lör 15 oktober Sundsvall

Västernorrlands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 29 oktober Mjölby

SSRK Östergötland

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

NOVEMBER

Fre 4 november Växjö

Småland-Ölands KK (Internationell)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 12 november Åstorp

SSRK Södra

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Lör 12 november Rättvik

SSRK Dalarna

Domare: Theres Johansson

Sista anmälningsdag: ?

Sun 13 november Rättvik

SSRK Dalarna

Domare: Lars Widén

Sista anmälningsdag: ?

Lör 26 november Frösön

SSRK Jämtland/Härjedalen

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

Sön 27 november Frösön

SSRK Jämtland/Härjedalen

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 

DECEMBER

Lör 10 december

Stockholms Hundmässa

(NORDIC, Svensk Vinnare 2022,

Cruftskvalificerande)

Domare: ?

Sista anmälningsdag: ?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Senaste uppdateringarna